Fjalë Kyçe

Sampdoria – Lazio, ky është vendimi për Vedat Muriqin

Sampdoria – Lazio, ky është vendimi për Vedat Muriqin

Klubi i Lazios luan në udhëtim ndaj Sampdorias në takimin i cili fillon nga ora 18:00.

Ylli i Kosovës i cili u transferua këtë verë nga Fenerbahce, Vedat Muriqi është ftuar për herë të parë nga trajneri Simone Ingazhi.ImageVedat Muriqi mungoi në ndeshjet e Kosovës të muajit tetor, përfshirë këtu takimin e rëndësishme ndaj Maqedonisë së Veriut por duket se 26 vjeçari është aftësuar dhe mund të jetë i gatshëm për debutim në Serie A.