Fjalë Kyçe

Samsung njofton dy laptop të ri në linjën Notebook 9 Pen

Samsung njofton dy laptop të ri në linjën Notebook 9 Pen

Pothuajse një vit pas shpalljes së serisë “Notebook 9”, duke përfshirë Notebook 9 Pen të konvertueshëm, Samsung ka zbuluar sot dy hyrje të reja në linjën e PC-ve 2 në 1. Modelet e reja të Samsung Notebook 9 Pen vijnë me dy mundësi të madhësisë së ekranit: 13 inç dhe 15 inç.

Samsung pretendon se modelet e reja të konvertueshme janë përmirësuar nga versionet e mëparshme përsa i përket shpejtësisë kur përdoret S Pen. Për më shumë, stilolapsi dixhital vjen me tri maje të ndryshme.

Notebook 9 përmban një kornizë metalike dhe alumini, duke i dhënë një pamje të shkëlqyeshme dhe të qëndrueshme, thotë Samsung. Më poshtë janë disa nga specifikat kryesore të laptopëve të ri:

Samsung Notebook 9 Pen 13 inç;  Samsung Notebook 9 Pen 15 inç
Ekrani i plotë HD Full HD 13.0 inç;  HD të plotë 15.0 inç
CPU Intel 8th Gen Core i7 Procesor;  Intel 8th Gen Core i7 procesor
Memoria 16GB LPDDR3;  16GB LPDDR3

Laptopët do të jenë të disponueshëm në dy ngjyra: Blue Ocean Blue dhe Platinum White. Detajet e çmimeve mbeten ende të panjohura për tani. Samsung do të lansoj modelet e reja në Korenë e Jugut më 14 dhjetor, me një shtrirje globale të planifikuar në fillim të vitit 2019 në më shumë vende, përfshirë SHBA-në, Kinën, Brazilin dhe Hong-Kongun.