Fjalë Kyçe

Schalke dhe Dortmund po bëjnë garë të ashpër mbrojtësin e Juvës

Schalke dhe Dortmund po bëjnë garë të ashpër mbrojtësin e Juvës

Dy klubet e mëdha gjermane, Schalke 04 dhe Borussia Dortmund janë futur seriozisht në garë për mbrojtësin e Juventusit, Benatia, transmeton Gazeta Alo.

Benatia sipas asaj që raportojnë mediet italiane, është i vendosur të largohet nga Torino.

Mbrojtësi italian nuk po gjen minutazh në skuadrën e Massimiliano Allegrit, dhe tashmë lojtari kërkon sfidë të re.

E ardhmja e Benati-as duket se do të jetë Bundesliga gjermane. Schalke dhe Dortmund tashmë kanë kontaktuar agjentin e lojtarit më të cilin kanë nisur negociatat për transferimin e italianit në Gjermani. /Gazeta Alo/