Fjalë Kyçe

Schumacher nënshkruan me Ferrarin

Schumacher nënshkruan me Ferrarin

Schumacher dhe “Ferrari” duket se do të vazhdojnë rrugëtimin edhe për disa vite.

Por, kësaj radhe nuk është legjenda Michael, por djali i tij Mick, i cili është në rrugë të mbarë për të bërë një karrierë të madhe në garat me Formula.

Mick më herët ka triumfuar në kampionatin evropian në Formula 3, dhe puna e tij ka filluar të shpërblehet.

Ai i është bashkuar akademisë së të rinjve të “Ferrari”, raporton “Autsport”.

Schumacher është shprehur shumë i lumtur për këtë hap të tij, duke thënë se një rol të madh luan edhe lidhja familjare.

Babai i Mick kaloi 11 sezone me skuadrën e “Ferrari”. Ai u bashkua në vitin 1996 para se të pensionohej në fund të 2006-ës.

Michael Schumacher ishte shtatë herë kampion botëror i Formula 1. Mbetet të shihet nëse edhe Mick do të ketë arritjet e babait.