Fjalë Kyçe

Seria A, zbulohet mbreti i golave për minutë

Seria A, zbulohet mbreti i golave për minutë

Cilët janë sulmuesit të cilëve u duhet më pak kohë në dispozicion për të shënuar në këtë sezon të Serisë A pas përfundimit të fazës së parë?

Nga i ringjalluri Milik te surpriza Piatek. Nga fenomeni Cristiano Ronaldo tek i pavdekshmi Fabio Quagliarella, pa harruar Mauro Icardi-n dhe Duvan Zapata-n, këta janë golashënuesit më “të shpejtë” dhe të pamëshirshëm të kampionatit italian.

6 Duvan Zapata (1 gol çdo 132 minuta)

5 Fabio Quagliarella (1 gol çdo 132 minuta)

4 Mauro Icardi (1 gol çdo 129 minuta)

3 Krzysztof Piatek (1 gol çdo 123 minuta)

2 Cristiano Ronaldo (1 gol çdo 117 minuta)

1 Milik (1 gol çdo 98 minuta)