Fjalë Kyçe

Sevila – Lazio, eliminohet kjo skuadër

Sevila – Lazio, eliminohet kjo skuadër

Ka përfunduar sfida e ligës së Evrpës ndërmjet Sevilas dhe Lazios, shkruan GazetaAlo.

Sevilla ka eliminuar Lazion nga garat e Ligës së Evropës.

Spanjollët kanë shënuar fitore të merituar me rezultatin 2:0, ndeshja e parë kishte përfunduar me rezultatin 1:0.

Golat i shënuan Ben Yedder dhe Sarabia. /GazetaAlo.