Fjalë Kyçe

Shakaja e Richard Grenell bëhet realitet!

Shakaja e Richard Grenell bëhet realitet!

Nisi si një “shaka” e emisarit amerikan Richard Grenell për emërimin e liqenit të Ujmanit në “liqeni Trump” kur pala kosovare dhe serbe nuk po pajtoheshin.

Por si “shaka” nuk e mori kryeministri Avdullah Hoti.

Pas postimit në facebook ditë më parë edhe sot gjatë konferencës për media, Kryeministri Hoti e ka mbrojtur idenë e ndryshimit të emrit të liqenit të Ujamanit për sic është shprehur, “respekt” ndaj Presidentit të Shteteve të bashkuara të Amerikës.

Shikoni videon e mëposhtme!

https://www.facebook.com/IndeksonlineOfficial/videos/326015625327597