Fjalë Kyçe

Shaqiri gjithnjë e më larg Liverpoolit: Klubi merr këtë vendim

Shaqiri gjithnjë e më larg Liverpoolit: Klubi merr këtë vendim

Xherdan Shaqiri pritet që të largohet nga Liverpooli.

‘Të Kuqtë’ janë duke kërkuar me ngulm transferimin e sulmuesit gjerman, Timo Werner dhe për ta arritur një gjë të tillë klubi planifikon t’i shesë 3 lojtarë, shkruan Reporteri.net

Në mesin e këtyre 3 lojtarëve është edhe Xherdan Shaqiri, i cili ka oferta të shumta, me Galatasarayn që është një nga klubet e interesuara për yllin nga Zhegra.

Shaqiri te Liverpooli erdhi pas Kupës së Botës të vitit 2018, por që nuk kishte hapësira të shumta në formacionin e Jurgen Kloppit shkaku i konkurrencës të madhe.