Fjalë Kyçe

Shaqiri “kallë” ‘Anfield-in’, dygolësh për epërsinë e Liverpoolit

Shaqiri “kallë” ‘Anfield-in’, dygolësh për epërsinë e Liverpoolit

Xherdan Shaqiri, i sapo futur në lojë, ka ndezur atmosferën në “Anfield”.

Mesfushori kosovar, ka shënuar dygolësh në minutën e 73-të dhe 81-të, duke kaluar Liverpoolin në epërsi kundër Manchester Unitedit prej 3-1.

Liverpool dhe United po luajnë në derbin më të madh shqiptare, raporton Gazeta Alo.