Fjalë Kyçe

Shkarkohet trajneri i Shqipërisë Christian Panucci

Shkarkohet trajneri i Shqipërisë Christian Panucci

FSHF ka njoftuar se ka ndërprerë kontratën me Italianin Panucci.

Federata Shqiptare e Futbollit njofton se ditën e sotme ka ndërprerë zyrtarisht bashkëpunimin me trajnerin Christian Panucci. E falenderojmë trajnerin Panucci për punën e zhvilluar deri më tani dhe i urojmë suksese në vazhdimin e karrierës.

Ekipi kombëtar në ndeshjen e dytë zyrtare eliminatore kundër Andorrës në transfertë do të drejtohet nga Ervin Bulku dhe Sulejman Mema, si edhe pjesa tjetër e stafit aktual.