Fjalë Kyçe

Shkëndija e kërkon talentin e Kosovës që luan me Shqipërinë

Shkëndija e kërkon talentin e Kosovës që luan me Shqipërinë

Skuadra e Shkëndijës është vënë në “gjah” pas yllit të ri kosovar, Dielor Besenit, i cili është vetëm 16 vjeçar.

Ai është një ndër yjet e reja që vijnë në futbollin kosovar dhe aktualisht është anëtar i Lirisë, ndërsa është pjesë e të rinjve tek kombëtarja e Shqipërisë U17, raporton “alsat”.

Ai stërvitet me ekipin e parë të Lirisë edhe pse ende nuk ka 18 vjeç, që tregon se bëhet fjalë për një talent të madh të futboll.

Tani Shkëndija kërkon blerjen pasi që më vonë mund të bëj një shitje të madhe si ajo e Enis Fazlagiqit te Zhilina.