Fjalë Kyçe

Shkon në 7 numri i viktimave nga COVID-19 në Shqipëri, ndërron jetë pacientja 85-vjeçare, shkoi në spital pasditen e sotme

Shkon në 7 numri i viktimave nga COVID-19 në Shqipëri, ndërron jetë pacientja 85-vjeçare, shkoi në spital pasditen e sotme

Ministria e Shëndetësisë raporton se ka ndërruar jetë një paciente 85-vjeçare nga Tirana, e cila kishte mbërritur te Spitali Infektiv pasditen e sotme, në gjendje të rëndë shëndetësore.

Njoftimi i Ministrisë së Shëndetësisë:

Gjatë mbrëmjes së sotme ndërroi jetë një paciente 85-vjeçare nga Tirana, e cila ka mbërritur gjatë pasdites në spitalin infektiv, në gjendje të rëndë.

Pavarësisht përpjekjeve të stafit mjekësor për disa orë, 85-vjeçarja nuk arriti të mbijetojë. E moshuara vuante nga disa sëmundje kronike dhe u konfirmua me COVID-19 në spitalin Infektiv. 85-vjeçarja është viktima e shtatë e prekur nga COVID-19 në Shqipëri.