Fjalë Kyçe

Shorti për Kampionatin Evropian U-17, Kosova e Shqipëria në një grup

Shorti për Kampionatin Evropian U-17, Kosova e Shqipëria në një grup

Është hedhur këtë të premte në selinë e UEFA-s në Nion të Zvicrës shorti për raundin e parë kualifikues të Kampionatit Evropian U-17 për vajza për edicionin 2024-2025.

Shorti e vendosi Shqipërinë e vajzave kuqezi në Grupin B4 të Ligës B, së bashku me Kosovën dhe Izraelin.

Tre federatat e tre skuadrave pjesëmarrëse të grupit B4 do të diskutojnë së bashku për të gjetur kompromisin për vendin që do të organizojë këtë mini-turne.

Vitet e fundit, UEFA dhe federatat e tjera ia kanë besuar FSHF-së organizimin e këtyre mini-turneve evropianë.