Fjalë Kyçe

Shpat Zekaj i bronztë në Kupën Evropiane Athina 2019

Shpat Zekaj i bronztë në Kupën Evropiane Athina 2019

Shpat Zekaj i bronztë në Kupën Evropiane Athina 2019, shkruan Gazeta Alo.

Shpresa Olimpike 2018, xhudisti Shpat Zekaj (-100 kg) fitoi medaljen e bronztë në Kupën evropiane për junior, që po mbahet në Athinë të Greqisë. Shpati shënoi tri fitore. Arbër Kullashi (-81 kg) fitoi katër luftëra dhe zuri vendin e shtatë.

Ekipi ynë i xhudos, kthehet nga Athina me dy të arta, një të bronztë dhe një vend të pestë. /Gazeta Alo