Fjalë Kyçe

Shpresat e Shqipërisë mposhten thellë në miqësore

Shpresat e Shqipërisë mposhten thellë në miqësore

Shpresat e Shqipërisë janë mposhtur thellë në miqësore nga shpresat e Bullgarisë.

Shqipëria pësoi disfatë të martë kanë pësuar disfatë 4:0 nga përfaqësuesja bullgare, ndeshje kjo që u zhvillua në Bullgari. Shqipëria e drejtuar nga përzgjedhësi Alban Bushi ditë më parë fitoi ndeshjen eliminatore për kampionatin Evropian të vitit 2023 m rezultat 3:0 nga Andorra.

Shqipëria është në Grupin B bashkë me Anglinë, Çekinë, Slloveninë, Kosovën dhe Andorrën.