Fjalë Kyçe

Shqipëri – Turqi, ky është rezultati final

Shqipëri – Turqi, ky është rezultati final

Ka përfunduar ndeshja kualifikuese për EURO 2020, ndërmjet Shqipërisë dhe Turqisë, shkruan Gazeta Alo.

Sfida e zhvilluar në stadiumin “Loro Boriçi” ka përfunduar me fitoren e kombëtares turke me rezultatin 0:2.

Golat i kanë shënuar Yilmaz dhe Calhonoglu.

Rezultatet e takimeve të tjera kualifikuese të luajtura sonte janë./Gazeta Alo.