Fjalë Kyçe

Shqipëria është e madhe, gol fantastik nga Cikalleshi

Shqipëria është e madhe, gol fantastik nga Cikalleshi

Shqipëria ka kaluar në epërsi kundër Bjellorusisë në ndeshjen që po zhvillohet në “Air Albania”.

Në minutën e 20’, Sokol Cikalleshi, që duket në formë e gjeti portën.

Ai e dërgoi topin në rrjetë pas një goditje shumë të bukur me kokë.

Shqipëria nëse fiton sot, atëherë e fiton edhe Grupin në ligën e saj dhe kualifikohet në play-off të Nations League