Fjalë Kyçe

Shqipëria mposht bindshëm San Marinon, rritë gjasat për kualifikim

Shqipëria mposht bindshëm San Marinon, rritë gjasat për kualifikim

Kombëtarja e Shqipërisë ka fituar një tjetër ndeshje.

Shqipëria ka arritur të mposht San Marinon me rezultat bindës 5-0, shkruan lajmi.net.

Kuqezinjtë që nga fillimi shfaqën dominim total dhe golin e parë në min e parë e gjetën në min e 32’ përmes Rey Manaj.

Përkundër rasteve të tjera, pjesa e parë u mbyll me epërsi minimale 1-0.

Edhe pjesa e dytë nisi shumë më mirë për ekipin e Edy Rejën që dyfishoi epërsinë në min e 58’ përmes Qazim Laçit.

Pak minuta më vonë ishte i inkuadruari në lojë Armando Broja në min e 61’ që shënoi për 3-0.

Nuk vonoi shumë dhe ishte Elseid Hysaj që shënoi për 4-0.

Deri në fund Shqipëria pati edhe disa rastet tjera dhe rezultatin final 5-0 e vendosi Myrto Uzuni me golin e tij në min e 80’.

Me këtë fitore tani Shqipëria del në pozitën e dytë të grupit I me 12 pikë, një më shumë se Polonia e vendit të tretë.