Fjalë Kyçe

Shtyhet ndeshja mes Kosovës dhe Rusisë

Shtyhet ndeshja mes Kosovës dhe Rusisë

UEFA ka vendosur ta shtyj ndeshjen kualifikuese për kampionatin Evropian të femrave Euro 2021, ndërmjet Kosovës dhe Rusisë.

Një gjë të tillë e ka bërë të ditur vet faqja zyrtare e federatës së futbollit të Rusisë.
Takimi ishte caktuar të zhvillohej në 4 tetor në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë.

“Ky vendim u mor për arsye sigurie. Data dhe vendi ku do të zhvillohet ndeshje përcaktohet më vonë”, thuhet në njoftim.

Kosova dhe Rusia janë pjesë e grupit A të kualifikuesve. Ruset gjenden në vendin e parë me 6 pikë ndërsa Kosova me 3 pikë të grumbulluara renditet e katërta në këtë grup. /kp