Fjalë Kyçe

S’ka kuorum, dështojnë sërish rezolutat e VV-së dhe PDK-së për pandeminë

S’ka kuorum, dështojnë sërish rezolutat e VV-së dhe PDK-së për pandeminë

Kuvendi  i Kosovës po mbanë sot seancë plenare.

Në këtë seancë ka dështuar të votohet rezoluta e Vetëvendosjes për pandeminë e koronavirusit, shkruan lajmi.net.

E njëjta mori vetëm 25 vota për, dhe e njëjta pikë shtyhet në mungesë të kuorumit.

Votat e mjaftueshme nuk mori as rezoluta e PDK-së për menaxhimin e pandemisë.

Pro kësaj rezolute votuan vetëm 20 deputetë.

E njëjta shtyhet në të njëjtën formë si ajo e Vetëvendosjes.