Fjalë Kyçe

S’ka më dilema, Messi do të transferohet te Man City

S’ka më dilema, Messi do të transferohet te Man City

Lionel Messi ishte afër transferimit në Manchester City këtë verë, por Barcelona kërkoi që klauzola e blerjes të paguhej, kështu që argjentinasi qëndroi në ”Camp Nou”.

Për shkak të kësaj, Messi duhej të qëndronte në Barcelona, ​​por meqenëse kontrata e tij skadon verën e ardhshme, spekulohet se ky do të jetë sezoni i tij i fundit në Katalonia dhe se ai përfundimisht do të transferohet në Angli, transmeton lajmi.net.

Messi ka një kontratë ”Qytetarët” dhe nuk ka dyshim se ai do të vazhdojë karrierën e tij në “Etihad”, por Daily Star pretendon se City do të përpiqet ta sjellë atë në janar.

Është e vështirë të besohet se Barça do të pranojë të lirojë Messin në mes të sezonit, kështu që transferimi do të realizohet pothuajse me siguri verën e ardhshme.

Mediet angleze pretendojnë se City tashmë po bën plane për të bërë vend për pagën e tij të lartë, duke pasur parasysh faktin se klubi anglez ka kufizime financiare për momentin.