Fjalë Kyçe

Skuadra e Barcelonës është e ndarë për largimin e mundshëm të Xavit

Skuadra e Barcelonës është e ndarë për largimin e mundshëm të Xavit

Trajneri i Barcelonës, Xavi Hernandez, përballet me disa ditë vendimtare pasi klubi bën thirrje për të ardhmen e tij.

Ish-reprezentuesi spanjoll bëri një kthesë befasuese në vendimin e tij fillestar për t’u larguar nga Barcelona përpara fillimit të sezonit.

Pas bisedave me presidentin e klubit Joan Laporta, Xavi u bind të qëndronte, me situatën me sa duket e zgjidhur për të gjitha palët.

Megjithatë, thuhet se situata ka ndryshuar sërish me Laportën të zemëruar me deklaratat e Xavi në konferencën për shtyp të Barcelonës para ndeshjes së fituar në mesjavë ndaj Almerias.

Dyshja pritet të zhvillojnë bisedime përballjeje në ditët në vijim me një vendim që pritet në fillim të javës së ardhshme.

Gazetari i mediumit Marca, Fernando Polo, ka shtuar një tjetër detaj në sagën e thashethemeve se disa lojtarë duan që Xavi të largohet.

Komentet e Polos tregojnë se disa nga lojtarët e skuadrës së Xavit ndihen të keqtrajtuar nga menaxheri dhe do të ishin të hapur për largimin e tij, dhe ata ia treguan këtë pozicion Laportës përpara takimit të tij me spanjollin