Fjalë Kyçe

Skuadra e Shqipërisë ndeshjet si vendas mund t’i luaj në Kosovë

Skuadra e Shqipërisë ndeshjet si vendas mund t’i luaj në Kosovë

Skuadra e Kukësit është duke ndërtuar stadiumin dhe aktualisht ka probleme për zhvillimin e ndeshjeve si vendas.

Deri më tani, kuksianët kanë luajtur në Tiranë por ka pasur vështirësi për tifozët, që të udhëtojnë në kryeqytetin shqiptar, shkruan Indeksonline.

Por ndeshjet e radhës, skuadra nga verilindja e Shqipërisë mund t’i luaj në Prizren.

Një propozim ka marrë pëlqimin e tifozëve, pasi Prizreni është qyteti më i afërt me Kukësin.

Kujtojmë që derisa ishte duke u ndërtuar stadiumi “Fadil Vokrri”, Kosova ndeshjet si vendas i ka luajtur në Shkodër.