Fjalë Kyçe

Skuadrat e premier ligës çmenden për shërbimet e Milot Rashicës

Skuadrat e premier ligës çmenden për shërbimet e Milot Rashicës

Ylli i Kombëtares së Kosovës, Milot Rashica po kalon nëpër një formë të jashtzakonshme te skuadra e Werderit, shkruan GazetaAlo.

Kjo ka bërë që disa nga akuadrat e mëdha angleze të interesohen për transferimin e tij.

Rashica e ka nisur për mrekulli vitin 2019, pasi ka shënua 8 gola nga 10 ndeshje të zhvilluara në Bundeligë dhe Kupë.

Sipas The Sun, ky efikasitet dhe paraqitjet e tija mbresëlënëse kanë bërë që përveç Cristal Palace e cila ishte e interesaur për yllin kosovar, në garë kanë hyrë edhe shumë skuadra të mëdha angleze. /GazetaAlo.