Fjalë Kyçe

Sneijder dhe Materezzi ishin ulur së bashku me tifozët në stadium, kjo ishte festa e tyre pas kualifikimit në finale

Sneijder dhe Materezzi ishin ulur së bashku me tifozët në stadium, kjo ishte festa e tyre pas kualifikimit në finale

Skuadra e Interit arriti fitore minimale 1 me 0 ndaj AC Milan në gjysmëfinalen e dytë të UEFA Champions League, duke siguruar kështu finalen e madhe të Stambollit.
Marco Materazzi dhe Wesley Sneijder në sektorin e tifozëve zikaltër kanë dhuruar një soektakël të vërtetë në shkallët e stadiumit “San Siro”, shkruan Lajmi.net

13 vite pas finales së fituar në Madrid për Champions-in e tretë, ata e ndoqën derbin me Milanin bashkë me njerëzit e tjerë dhe në fund festuam si të çmendur.

Skuadra e Interit tani pret ndeshjen e sotshme, Manchester City – Real Madrid, për ta mësuar kundërshtarin e finales së Stambollit.