Fjalë Kyçe

Solari deklarohet pas humbjes në Santiago Bernabeu, ja çka thotë

Solari deklarohet pas humbjes në Santiago Bernabeu, ja çka thotë

Real Madrid u eliminua mbrëmë nga Ajaxi nga Liga e Kampionëve, duke humbur në Santiago Bernabeu, 1:4.

Santiago Solari ka thënë pas ndeshjes se ai nuk do të dorëhiqet nga madrilenët, pasi nuk ka shkuar aty për tu larguar.

“Unë nuk kam ardhur këtu që të largohem, andaj nuk do të jap dorëheqje”, tha argjentinasi pas ndeshjes, përcjell lajmi.net.

“Real Madrid është një klubi i madh, mbi lojtarë dhe trajnerë. Ne do të kthehemi më të fuqishëm se kurrë.”, ka shtuar më tej Solari.