Fjalë Kyçe

Solskjaer e detyroi Ronaldon t’i përshëndeste tifozët dje, pas humbjes nga Leicester

Solskjaer e detyroi Ronaldon t’i përshëndeste tifozët dje, pas humbjes nga Leicester

Manchester United pësoi një rezultat tjetër të dobët të shtunën, duke humbur 4-2 në Leicester në stadiumin King Power.

Ishte gjithashtu një ditë e keqe në nivel individual për Cristiano Ronaldon, i cili nuk arriti të lërë gjurmë.

Kur përfundoi ndeshja, sulmuesi thuhet se u drejtua për në tunel, por u detyrua të duartrokiste tifozët nga trajneri i tij Ole Gunnar Solskjaer.

36-vjeçari bëri të njëjtën gjë pas barazimit 1-1 në shtëpi me Everton në fillim të këtij muaji, dhe norvegjezi donte t’i bënte të qartë Ronaldos se respekti për tifozët është i një rëndësie të madhe, pavarësisht rezultatit.