Fjalë Kyçe

Solskjaer pranon: Bëra gabime!

Solskjaer pranon: Bëra gabime!

Manchester United pësoi disfatë 4-2 ndaj Leicesterit në duelin e xhiros së tetë në Premier Ligë.

Harry Maguire bëri një kthim të papritur kundër ish-klubit të tij pasi u shërua nga dëmtimi, ndërsa Cristiano Ronaldo u kthye në formacion pasi ishte pushuar kundër Everton. Sidoqoftë, ishte zona qendrore e mesfushës ku Manchester United luftoi pasi Pogba dhe Nemanja Matic u pushtuan keq herë pas here.

Solskjaer pranoi se bëri gabime me mënyrën se si u krijua ekipi i tij.

“Katër golat që pranuam ishin shumë të dobët”, tha ai për ‘Sky Sports’.

“Kur pranoni gola të tillë në mënyrën sesi ne bëmë, ne nuk e meritojmë të vazhdojmë atë vrapim. Patjetër që performanca ishte shumë më e ulët se niveli dhe jo aq e mirë. Ne morëm një gol shumë të mirë me Mason dhe po trokisnim derë për të marrë një tjetër; lojë e lëmuar dhe ne pranojmë një gol.

“Në pjesën e dytë, ishte nga fundi në fund, por ata krijuan më shumë shanse dhe pranimi në sete ishte zhgënjyes. Pranimi i sekondave pas barazimit nuk duhet të ndodhë. Zgjodha ekipin; Harry nuk tregoi asnjë reagim. Unë mbaj duart lartë nëse nuk funksionon dhe nganjëherë nuk funksionon.

“Kur pranoni katër, unë ndoshta kam marrë disa vendime të këqija”, ka përfunduar Solskjaer.