Fjalë Kyçe

Sonte, Man City dhe Chelsea do të përballen në finalen e madhe e Ligës së Kampionëve

Sonte, Man City dhe Chelsea do të përballen në finalen e madhe e Ligës së Kampionëve

Manchester City dhe Chelsea do të përballen në kuadër të finales së Ligës së Kampionëve.

Manchester City ka arritur për herë të parë dhe ka rastin që të fitojë trofeun e parë të Ligës së Kampionëve në histori të klubit, shkruan lajmi.net.

Ndërsa Chelsea kishte arritur në finale në vitin 2008 ku u mposht nga Manchester United atëbotë dhe e fitoi trofeun në vitin 2012 kundër Bayern Munchen.

Lajm i mirë për Thomas Tuchel është se N’Golo Kante, Mateo Kovacic dhe Eduard Mendy janë të gatshëm për të luajtur në finale.

Ndërsa për Manchester Cityn, skuadra është e kompletuar, vetëm Ilkay Gundogan është në dyshim për t’u paraqitur në finale.

Finalja drejtohet nga gjyqtari spanjoll, Mateu Lahoz në “Estadio Do Dragao” të Portos dhe do të jetë nën praninë e tifozëve.

Orari i ndeshjes, Manchester City – Chelsea, ora 21:00.