Fjalë Kyçe

Sot gjysmëfinalja e dytë e Super Kupës së Spanjës, formacionet Atletico Madrid – Athletic Bilbao

Sot gjysmëfinalja e dytë e Super Kupës së Spanjës, formacionet Atletico Madrid – Athletic Bilbao

Sonte do të zhvillohet ndeshja e dytë gjysmëfinale në mes të Atletico Madridit dhe Athletic Bilbaos në Super Kupën e Spanjës.

Mbrëmë në një gjysmëfinale drithëruese fitoi Real Madridi, të cilët prenë biletën për në finale pas 120 minutave lojë duke fituar kundër Barcelonës me rezultat 2-3.

Sonte do të takohen përsëri dy skuadra me histori në Spanjë, Atletico Madrid – Athletic Bilbao shkruan expres.

Diego Simeone ka zgjedhur që edhe në këtë ndeshje të startojë me formacionin e tij të zakonshëm, 4-4-2, kurse në sulm pritet të startojnë Joao Felix dhe Correa.

Me të njëjtin sistem do të luajë edhe klubi Athletic Bilbao me Williams dhe Sancet në sulm.

Formacionet zyrtare:

Atletico Madrid

Athletic Club

Ndeshja fillon në orën 20:00