Fjalë Kyçe

Sot në Ferizaj, fillon BVA Kampionati Ballkanik U18 te meshkujt

Sot në Ferizaj, fillon BVA Kampionati Ballkanik U18 te meshkujt

Sot në Ferizaj, fillon BVA Kampionati Ballkanik U18 te meshkujt.

Për pesë ditë, në Pallatin e Sporteve “Bill Klinton” në Ferizaj, do të jenë nga tri ndeshje, sipas sistemit të Bergerit (secili me secilin), për ta nxjerrë në fund kampionin e kësaj gare.

Kampionati U18 hapet me ndeshjen Kosova vs Maqedonia e Veriut, në orën 16:30.

Ndeshja e dytë e ditës së sotme do jetë mes Turqisë dhe Malit të Zi në orën 18:30, ndërsa dita e parë do të mbyllet me ndeshjen Shqipëri – Rumani nga ora 20:30. /Gazeta Alo