Fjalë Kyçe

Sot një muaj ‘‘Dardanët’ përballë do ta kenë kombëtaren e njohur

Sot një muaj ‘‘Dardanët’ përballë do ta kenë kombëtaren e njohur

Kombëtarja e Kosovës do rikthehet të luaj në stadiumin Fadil Vokrri, pas një muaj.

‘Dardanët’ përballë do ta kenë kombëtaren e njohur, Danimarkën.

Yjet e futbollit danezë në kryje me Christian Eriksen, do kenë rastin ti matinë forcat me futbollistët e Kosovës.

Kosova – Danimarka do zhvillohet me 21 mars, dhe është ndeshje e karakterit miqësore, kurse vetëm katër ditë më pas, po në Fadil Vokrri, Kosova e pret Bulgarin në ndeshjen e parë kualifikuese për Kampionat botëror.