Fjalë Kyçe

Sot zhvillohen ndeshjet e Europa League, Muriqi ritkhehet në tokën turke, e pret “ferri” ndaj Galatasaray

Sot zhvillohen ndeshjet e Europa League, Muriqi ritkhehet në tokën turke, e pret “ferri” ndaj Galatasaray

Sonte zhvillohen ndeshjet në kompeticionin e dytë më të rëndësishëm evropian, në Europa League.

Vëmendja do të jetë tek ndeshja në mes Galatasaray – Lazio, atje ku reprezentuesi kosovar, Vedat Muriqi pritet të jetë titullar tek skuadra italiane.

Sipas mediave italiane, Muriqi ka fituar besimin e trajnerit Sarri dhe do të jetë nga minuta e parë ndaj rivalit të ish skuadrës së tij.

Ndeshje interesante priten të jenë edhe ato në mes Leicester Cityt dhe Napolit dhe Eintracht Franfkurtit – Fenerbahce.