Fjalë Kyçe

Spalletti tregon fajtorin e humbjes nga Bologna

Spalletti tregon fajtorin e humbjes nga Bologna

Luciano Spalleti është deklaruar pas humbjes së Interit.

Interi u mposht në shtëpi nga Bologna në kuadër të Serie A-së, ndërsa Luciano Spalletti ka thënë se ata kishin frikë dhe pasiguri në vete.

“Disa gjëra më irrituan, por për pjesën tjetër ne do të presim deri në analizën e zakonshme pas ndeshjes nesër në mëngjes”, tha trajneri për Sky Sport Italia, përcjell lajmi.net.

“Ne pamë frikë dhe krijuam probleme për veten tonë, edhe kur nuk ka nevojë. Kur ka pasiguri, ju bëni një gabim dhe ekipi tjetër shënon menjëherë.

“Nëse nuk keni një karakter të fortë për të përputhur historinë e klubit dhe të stadiumit, nuk mund të reagoni. Ndoshta në këtë kuptim ne kemi luftuar më së shumti. Mendova se kishim ndërtuar së paku themelet, por në vend të kësaj bëjmë gabime vërtet të thjeshta “, ka shtuar më tej Spalletti.