Fjalë Kyçe

Llapi – Feronikeli, kjo skuadër triumfon në derbin e kësaj jave

Llapi – Feronikeli, kjo skuadër triumfon në derbin e kësaj jave

Ka përfunduar takmi derbi i javës së 32 në IPKO Superligën e Kosovës, shkruan GazetaAlo.

Llapi dhe Feronikeli janë përballur në Podujevë në një sfidë tejet interesante dhe shumë të rëndësishme.

Feronikeli ka shënuar fitore të merituar përball Llapit me rezultatin 1:3.

Golat i shënuan Prekazi, Hoti dhe Rexha për Niklin, ndërsa për Llapin ka shënuar Alidemaj.

Kjo fitore e mban Feronikelin lider të Siperligës me dy pikë më shumë se Prishtina me të cilën do të përballet në javën e fundit të IPKO Siperligës. /GazetaAlo.