Fjalë Kyçe

“Spurs” humbin kundër Unitedit, por çfarë thotë Pochettino

“Spurs” humbin kundër Unitedit, por çfarë thotë Pochettino

Manchester United mori një fitore të rëndësishme 1-0 sot ndaj Tottenham, një rezultat që sigurisht ka mërzitur disi trajnerin Maurizio Pochettino.

Strategu argjentinas u shpreh i kënaqur për punën e ekipit të tij, ndërkohë që lëvdoi De Gean që bëri disa ndërhyrje fantastike.

“Jam i kënaqur dhe krenar. Pas 4 vite e gjysmë, mund të them që ka qenë pjesa e dytë më e mirë që ka luajtur Tottenham. Ishte e fantastike dhe mendoj se De Gea ka bërë 11 pritje të pabesueshme Në futboll, ndonjëherë meriton të fitosh por nuk e arrin. Kjo është arsyeja që e duam futbollin”, tha ai.

“Në pjesën e parë dominuam, por nuk ishim shumë të organizuar dhe pasi humbëm Sissokon pësuam edhe gol. Në pjesën e dytë luajtëm shumë mirë, por nuk arritëm që të shënonim. Kush e pa ndeshjen mendoj se ka parë një ndeshje fantastike”, deklaroi Pochettino.