Fjalë Kyçe

“Spurs” këmbëngulin për Asension

“Spurs” këmbëngulin për Asension

Klubi i madh i Premier Leagues, Tottenham duket se është i vendosur ta blejë mesfushorin e Real Madridit, Asension.

Sipas medieve britanike, “Spurs” kanë vendosur që të gjatë muajit janar ta blejnë spanjollin.

Asensio nuk po kalon periudhë të mirë tek kamponit në fuqi të Evropës, dhe duket se ardhmja e lojtarit do të jetë larg Madridit.

Asensio është duke u kërkuar nga disa top-klube evropiane, por siç raportohet, Tottenham duket kandidat serioz për ta blerë spanjollin.