Fjalë Kyçe

Statistika fantastike nga Vedat Muriqi

Statistika fantastike nga Vedat Muriqi

Ylli i kombëtares së Kosovës po shkëlqen me paraqitjet e tija në kampionatirn e Turqisë, shkruan Gazeta Alo.

Vedat Muriqi në ndeshjen e fundit ndaj Konyaspor ka shënuar një gol dhe ka asistuar në një gol tjetër.

Rizespor tani ndodhen në pozitën e 7-të në Superligën turke, teksa kosovari po shkëlqen me 11 gola dhe 7 asiste. /Gazeta Alo