Fjalë Kyçe

Statistikat e Cristiano Ronaldos me Portugalinë

Statistikat e Cristiano Ronaldos me Portugalinë

Kombëtarja e Portugalisë sonte do të përballet me Ukrainën në takimin e parë kualifikues për EURO 2020, shkruan Gazeta Alo.

Cristiano pritet të jetë ylli i kësaj mbrëmje.

Portugali – Ukrainë luhet nga ora 20:45.

Cristiano Ronaldo për Portugalinë ka luajtur 154 ndeshje, ka shënuar 85 gola, dhe ka dhuruar 28 asistime. /Gazeta Alo.