Fjalë Kyçe

Statistikat e treshës fantastike të Liverpoolit

Statistikat e treshës fantastike të Liverpoolit

Skuadra e Liverpoolit pas javës së 34 në premier ligë rënditet në pozitën e parë me 85 pikë të tubuara, shkruan GazetaAlo.

Liverpool ka shënuar 77 gola dhe ka pranuar vetëm 20.

Treshja fantastike e cila po shkëlqwn këtë stinor kanë arritur statistika të jashtëzakonshme.

Mohamed Salah ka shënuar 22 gola dhe ka asistuar 8 herë,
Sadio Mane ka ahënuar 21 gola, dhe ka asistuar 1 herë, ndërsa Roberto Firmino ka shënuar 15 gola dhe ka asistuar 7 herë. /Gazeta Alo