Fjalë Kyçe

Statistikat: Kosovë – Danimarkë

Statistikat: Kosovë – Danimarkë

Kosova dhe Danimarka do të përballen sonte në stadiumin “Fadil Vokrri” me fillim nga ora 19:00, shkruan Gazeta Alo

Ne ju kemi sjelur disa statistika interesante për tê dyja Kombëtaret.

Statistika:

Kosova
Mosha mesatare: 23.5 vjeç
Vlera e skuadrës në treg: €44.45m
Renditja në ranglistën e FIFA: Vendi i 131-të
Rezultatet në vitin 2018: N9 – F7 – B2 – H0

Danimarka
Mosha mesatare: 26.26 vjeç
Vlera e skuadrës në treg: €330.50m
Renditja në ranglistën e FIFA: Vendi i 10-të
Rezultatet në vitin 2018: N14 – F6 – B7 – H1. /Gazeta Alo.