Fjalë Kyçe

 Strakosha dëshira e madhe e skuadrës angleze

 Strakosha dëshira e madhe e skuadrës angleze

Emri i Thomas Strakoshës ka dalë sërish në skenë në këtë merkato. Portieri shqiptar mund të largohet nga Lazio, pasi ka pas vetes ekipin e Newcastle. 

Kalimi i titullarit të italianëve në Premier League nuk diskutohet për herë të parë, pasi më përpara u përfol se Tottenhami kishte interes për “Gardianin e portës”. 

“Tuttomercatoweb” shkruan se Lazio do të marrë shumë shpejt një ofertë zyrtare për portierin shqiptar. Ky i fundit mund të tundohet nga ideja për të luajtur në ishullin britanik, sigurisht dhe nga rroga e majme që mund t’i ofrojë Newcastle.