Fjalë Kyçe

Suarez shprehet i lumtur pas eliminimit të Realit (FOTO)

Suarez shprehet i lumtur pas eliminimit të Realit (FOTO)

Luis Suarez festoi triumfin e Ajaxit në Bernabeu kundër Real Madridit në ndeshjen kthyese të Champions League natën e mbrëmshme.

Sulmuesi Blaugran ishte i lumtur me eliminimin e Realit dhe shkruajti disa fjalë për kualifikimin e ish klubit të tij Ajaxit.

”Urime. Gjithmonë jam një ndjekës i Ajaxit.”, ishte shkrimi i Uruguajanit në Twitter pas ndeshjes së mbrëmshme.

Në foton e mëposhtme e keni këtë shkrim të ish sulmuesit të Ajaxit dhe aktualisht sulmuesit të Barcelonës, Luis Suarez: