Fjalë Kyçe

Suedia publikon listën e lojtarëve të ftuar për ekipin kombëtar të futsallit, pesë lojtarë kosovarë

Suedia publikon listën e lojtarëve të ftuar për ekipin kombëtar të futsallit, pesë lojtarë kosovarë

Ekipi i futsallit të Kombëtares së Suedisë ka publikuar listën e lojtarëve të ftuar për ndeshjet e radhës.

Mirëpo, ajo që ka rënë në sy është se prej 19 lojtarëve të ftuar, pesë prej tyre janë futbollistë kosovarë që kanë zgjedhur Suedinë, përcjellë lajmi.net.

Petrit Zhubi, Liridon Makolli, Adnan Cirak, Donat Gashi dhe Flamur Tahiri janë emrat e lojtarëve të ftuar.

Lista e plotë e lojtarëve të futsallit të Suedisë.