Fjalë Kyçe

Sukses i jashtzakonshëm i volejbollisteve të Fushë Kosovës

Sukses i jashtzakonshëm i volejbollisteve të Fushë Kosovës

Klubi i Volejbollit të femrave KV.Fushë Kosova ka arritur një sukses të jashtëzakonshëm edhe përkundër kushteve të vështira financiare, shkruan Gazeta Alo.

Volejbollistet e Fushë Kosovës me fitoren e fundit ndaj klubit nga Lipjani KV.Ulpiana me rrezultatin 3:2 edhe zyrtarisht është bërë anëtarja më e re e
Superligës së Kosovës në volejboll.

Trajneri i këtij klubi Zijadin Obërtinca për këtë sukses të arritur ka falendëruar të gjithë ata të cilët e ndihmuan dhe e përkrahën këtë skuader simpatike të arrijë këtë suksese të jashtzakonshme.

Obërtinca gjithashtu ka thënë se shpreson që pas këtyre rezultateve të sigurojnë kushte më të mira punë dhe sukseset nuk do të mungojnë.. /Gazeta Alo