Fjalë Kyçe

Super derbi i madh po afrohet: Ja statistikat pas 27 ndeshjeve mes tyre

Super derbi i madh po afrohet: Ja statistikat pas 27 ndeshjeve mes tyre

Drita – Gjilani, super derbi i madh po afrohet, shkruan GazetaAlo.

Më sakt ky pritet të jetë derbi numer 27, në ndeshjet kampionale.

Në 26 ndeshjet e luajtura deri më tani, gjithçka qendron e barabart.

Nga 9 fitore secila, e 8 barazime është bilanci i ndeshjeve direkte.

Kujtojm se ndeshja e fundit, e luajtur në mes të Dritës dhe Gjilanit, e kishte fituar kjo e fundit me një gol të Wilber Perez. GazetaAlo