Fjalë Kyçe

Super Shaqiri, asiston dhe shpallet lojtari i ndeshjes në fitoren e Chicagos

Super Shaqiri, asiston dhe shpallet lojtari i ndeshjes në fitoren e Chicagos

Xherdan Shaqiri ka qenë protagonist në fitoren e radhës së ekipit të tij, Chicago Fire FC.

Ylli kosovar ka bërë paraqitje fantastike në fitoren 2:0 ndaj Austin për ta ndihmuar ekipin e tij që të shkojë në çerekfinale të US Open, shkruan “Gazeta Express”.

Futbollisti kosovar asistoi në golin e dytë të Chicagos, e cila synon ta fitojë këtë trofe.

Pas eksperiencës së suksesshme në Evropë, ku luajti me Baselin, Bayernin, Interin, Stoke Cityn, Liverpoolin e Lyonin, 31 vjeçari e provoi edhe një përvojë përtej Atlantikut, para se të rikthehet në të ardhmen me gjasë në Zvicër për ta mbyllur karrierën.