Fjalë Kyçe

Tahir Batatina vjen me deklaratën e vitit!

Tahir Batatina vjen me deklaratën e vitit!

Tahir Batatina tashmë është një ikonë te Llapi dhe jo vetëm ai.

E gjithë familja Batatina kanë hapur kontot e tyre dhe nuk po kursehen aspak për klubin e tyre të zemrës, shkruan Gazetasheshi.com.

Tahir Batatina vjen me deklaratën e vitit!
April 1, 2019

Foto: Tahir Batatina, kryetrajner i Llapit
Tahir Batatina tashmë është një ikonë te Llapi dhe jo vetëm ai. E gjithë familja Batatina kanë hapur kontot e tyre dhe nuk po kursehen aspak për klubin e tyre të zemrës, shkruan Gazetasheshi.com.

Pas fitores në Prizren ndaj Lirisë me rezultat bindës 0-4, tekniku llapjan pati një urim më të veçantë se të tjerët, teksa falenderoi vëllezërit e tij që po e ndihmojnë atë dhe klubin e Llapit për të qenë në majat e futbollit kosovar.

Tash e gjashtë edicione Batatina është duke financuar Llapin me gjithë resurset e veta, teksa fillimisht e kishte inkuadruar në elitën e futbollit kosovar dhe më pas kishte ndërtuar vazhdimisht ekipe të cilat ishin gjithmonë në luftë për titullin kampion dhe Kupën e Kosovës.

Pas ndeshjes me Lirinë në Prizren erdhi kjo deklaratë shumë interesante e tij:

Tahir Batatina vjen me deklaratën e vitit!
April 1, 2019

Foto: Tahir Batatina, kryetrajner i Llapit
Tahir Batatina tashmë është një ikonë te Llapi dhe jo vetëm ai. E gjithë familja Batatina kanë hapur kontot e tyre dhe nuk po kursehen aspak për klubin e tyre të zemrës, shkruan Gazetasheshi.com.

Pas fitores në Prizren ndaj Lirisë me rezultat bindës 0-4, tekniku llapjan pati një urim më të veçantë se të tjerët, teksa falenderoi vëllezërit e tij që po e ndihmojnë atë dhe klubin e Llapit për të qenë në majat e futbollit kosovar.

Tash e gjashtë edicione Batatina është duke financuar Llapin me gjithë resurset e veta, teksa fillimisht e kishte inkuadruar në elitën e futbollit kosovar dhe më pas kishte ndërtuar vazhdimisht ekipe të cilat ishin gjithmonë në luftë për titullin kampion dhe Kupën e Kosovës.

Pas ndeshjes me Lirinë në Prizren erdhi kjo deklaratë shumë interesante e tij:

“… Beqir Batatinës si kryetar i klubit, si dhe donatorit Baki Osmani për mbështetje, normalisht edhe tifozëve”, deklaroi Batatina pas ndeshjes.

Trajneri i Llapit ka ‘goditur’ trajnerët e kaluar të Llapit, duke thënë se po të ishte në krye të ekipit, çështja e titullit nuk do të diskutohej.

“Me këta djem që i ka skuadra e Llapit më dhimbset koha që e kam humbur, pasi në këto momente nuk ish diskutuar titulli i kampionit. Gabimi më i madh është që nuk kam vazhduar si trajner pas organizimit të mirë që kishte klubi”, kishte thënë Batatina.

Llapi aktualisht ndodhet në pozitën e tretë me 51 pikë, pesë më pak se lideri Feronikeli të cilën e pret në “Zahir Pajaziti” dy javë pranë përfundimit të kampionatit.