Fjalë Kyçe

Tërhiqet shorti për çerekfinalet e Kupës, përballje të “nxehta”

Tërhiqet shorti për çerekfinalet e Kupës, përballje të “nxehta”

Në lokalet e Federatës së Futbolli të Kosovës (FFK), sot është bërë tërheqja e shortit për çerekfinalet e Kupës së Kosovës në futboll, transmeton Gazeta Alo.

Fituesja aktuale e këtij trofeu, FC Prishtina do të ballafaqohet me rivalin e vjetër, Trepçën ’89, sfidë kjo që parashikohet të jetë e “nxehtë’.

Interesante parashikohet të jetë edhe në duelet Vëllaznimi-Drita dhe Ferizaj-Feronikeli, kurse, befasi e kësaj garë, Kika sprovon forcat me Ballkanin.

Edhe çerekfinalet zhvillohen me vetëm një ndeshjen.

Çiftet e çerekfinaleve:

Prishtina – Trepça ’89

Ferizaj – Feronikeli

Vëllaznimi – Drita

Kika – Ballkani