Fjalë Kyçe

Tërmeti u mori jetën dy vëllezërve nga Gjilani, kujtohet historia e dhimbshme (VIDEO)

Tërmeti u mori jetën dy vëllezërve nga Gjilani, kujtohet historia e dhimbshme (VIDEO)

Nëntori i vitit të kaluar shënoi një nga ngjarjet më të rënda për kombin shqiptar.

Pasojat e tërmetit ishin tragjike, ku dhjetëra njerëz humbën jetën nën rrënojat e banesave të shembura.

Mes atyre që humbën jetën ishin edhe vëllezërit Shemsedin dhe Isa Abazi nga Kosova. Vëllezërit nga Livoçi i Epërm i Gjilanit, 33 dhe 29 vjeç dhanë frymën e fundit në Shqipëri, aty ku vinin shpesh për të punuar, duke lënë pas 6 fëmijë jetimë.